Problemy z wielozadaniowością w smartfonach Pixel 3

Użytkownicy smartfonów Pixel 3 i 3 XL znaleźli kolejny problem ze swymi smartfonami. Tym razem dotyczy zarządzania pamięcią, które wpływają na wielozadaniowość.

Można by sadzić, że Google dopracuje oprogramowanie w swych najnowszych smartfonach na tyle, aby nie sprawiało takich problemów jak w poprzednich modelach. Nadzieje okazały się jednak płonne, gdyż użytkownicy wprowadzonych niedawno do sprzedaży smartfonów Pixel 3 już zgłaszają problemy.

Na portalu Reddit wiele osób skarży się na kłopoty z prawidłowym zarządzaniem pamięcią RAM, które skutkują problemami z wielozadaniowością. Smartfony wyposażono w te same 4 GB RAM, montowane w poprzednich generacjach smartfona. Niestety jej poprawna obsługa nieco szwankuje. Niektórzy użytkownicy twierdzą bowiem, że równocześnie nie da się utrzymać pracujących w tle więcej niż trzech aplikacji. Inni z kolei mówią, że momencie gdy próbują zrobić zdjęcie, kończy się to zamknięciem aplikacji pracujących w tle.

Dokładne przyczyny takiego zachowania się telefonu nie są znane. I choć niektórzy twierdzą, że sprzęt powinien mieć co najmniej 6 lub 8 GB RAM, to problem może leżeć gdzie indziej. Niewykluczone, że sprawcą kłopotów jest adaptacyjny system zarządzania baterią dostępny w Androidzie Pie. Funkcja uczy się bowiem sposobu w jaki użytkownicy korzystają z aplikacji i zamyka te, które nie są często używane.

Patrząc na coraz większy szum w mediach społecznościowych, sprawa jest staje się całkiem poważna. Przypomina bowiem sytuację z premiery poprzedniej generacji smartfona, który początkowo również sprawiał masę problemów. A to może poważnie zaszkodzić wizerunkowi firmy i zniechęcić klientów do kupowania jej sprzętu.

Pixel 3

Źródło: Reddit.com

You may also like...