Play Protect zwiększa możliwości w zakresie ochrony smartfona

System ochrony zintegrowany ze sklepem Google Play Store, zyskuje na funkcjonalności. Technologia Play Protect chroniąca nas przed złośliwymi aplikacjami, zacznie wkrótce działać także w przypadku programów udostępnianych offline.

Android nie jest w pełni bezpiecznym systemem operacyjnym i praktycznie co chwila w oficjalnym sklepie pojawiają się aplikacje stanowiące zagrożenie. Google więc opracować nowy system ochrony. Koncern jakiś czas temu uruchomiło specjalny system o nazwie Play Protect, który broni przed zainfekowanym oprogramowaniem. Technologia na bieżąco skanuje aplikacje dostępne w sklepie oraz w naszym smartfonie, upewniając się, że wszystko z nimi w porządku.

Wspomniane rozwiązanie stanie się niebawem jeszcze bardziej funkcjonalne. Google zapowiedziało bowiem, że system będzie wkrótce działać również z aplikacjami udostępnianymi offline. Jeśli więc kolega podrzuci nam na karcie pamięci jakąś fajną grę, to teoretycznie nie musimy się martwić tym, że zainstalujemy przy okazji jakiegoś wirusa.

Technologia będzie sprawdzać specjalne metadane oznaczające, że aplikacja pochodzi z Google Play Store i oznaczy ją jako autentyczną. Aplikacja zostanie także dodana do naszej biblioteki, a to oznacza, że będzie otrzymywać aktualizacje, jak również będzie regularnie sprawdzana systemem Play Protect.

Play Protect

Źródło: Googleblog.com

You may also like...