Twórcy PlayerUnknown’s Battlegrounds zyskają niezależność

Autorzy bardzo popularnej gry PlayerUnknown’s Battlegrounds, zyskają niezależność. Zespół powołał do życia własną firmę o nazwie PUBG Corp.

Niewielu jest obecnie graczy, którzy nie słyszeliby o produkcji zatytułowanej PlayerUnknown’s Battlegrounds. To aktualnie jedna z najpopularniejszych gier tego roku, która od marca sprzedała się w nakładzie ponad 10 mln egzemplarzy.

Południowokoreańska firma Bluehole Studios, odpowiedzialna za jej wydanie uznała, że lepiej będzie, aby zespół który ją stworzył, zyskał więcej swobody. Programiści uwolnili się więc od korporacyjnej machiny i powołali do życia własną firmę o nazwie PUBG Corp.

Nowe przedsiębiorstwo będzie funkcjonować jako oddział Bluehole Studios, zaś jego szefem został producent gry Chang-han Kim. Decyzję o utworzeniu nowej firmy podjęto po to, by autorzy mogli efektywniej pracować nad rozwojem produktu, samodzielnie wytyczając jego kierunek.

PUBG Corp ma już swój oddział w USA, a niebawem otworzy kolejne oddziały w Europie oraz Japonii. A jeśli dotąd nie posiadacie w swych zbiorach gry PlayerUnknown’s Battlegrounds, to zapraszam do tego sklepu w celu jej zakupu.

PlayerUnknown's Battlegrounds

Źródło: Neowin.net

You may also like...