PlayStation 4 Pro zaprezentowane

PS4 Slim pokazane na wczorajszej konferencji Sony było tylko przystawką przed głównym daniem, czyli prezentacją PlayStation 4 Pro, którą dotychczas znaliśmy pod nazwą PlayStation 4 Neo.

PlayStation 4 Neo jest ulepszoną wersję obecnie sprzedawanego modelu, który dzięki kilku zabiegom konstruktorów, został znacznie wzmocniony, by zapewnić lepszą płynność uruchamianych gier wideo.

Sprzęt posiada ten sam 64-bitowy procesor AMD Jaguar taktowany zegarem 2,1 GHz, w którym odblokowano wszystkie osiem rdzeni. Układ graficzny również firmy AMD, ma przepustowość 4,20 TFLOPS, zaś pamięci operacyjnej jest nadal 8 GB i są to układy GDDR5.

Dzięki zwiększeniu wydajności konsoli, gry będą mogły oferować znacznie lepszą, bardziej szczegółową oprawę graficzną, którą docenią przede wszystkim posiadacze telewizorów 4K. Nowe tytuły mają działać w rozdzielczości 4K, a dodatkowo PlayStation 4 Pro może odtwarzać wideo w rozdzielczości Ultra HD, np. z Netflixa.

Podczas targów zaprezentowano kilka gier w 4K, takich jak Watch Dogs 2, Horizon: Zero Dawn, For Honor, Rise of the Tomb Raider oraz Spider Man, jak również środowisko z gry Killing Floor 2. Warto dodać, że konsola wspiera technologię HDR, co sprawia, że grafika prezentuje się znacznie lepiej na odpowiednim telewizorze i różnice w jej jakości, również zostały zaprezentowane na konferencji.

Ale nawet jeśli nie posiadacie nowoczesnego odbiornika z technologią HDR, to również na starszym modelu będą prezentować się znakomicie. PS4 Pro automatycznie dostosuje bowiem rozdzielczość do określonych ustawień. Dobrą wiadomością jest to, że starsze gry otrzymają aktualizacje, które dostosują je do możliwości nowej konsoli, zaś nowe tytuły będą już od razu wyposażone w te rozwiązania. Posiadać ma je m.in. Call of Duty: Infinite Warfare.

PS4 Pro do europejskich sklepów trafi już 10 listopada. Konsola jest już dostępna w przedsprzedaży w amerykańskich sklepach, gdzie kosztuje 399 dolarów.

Źródło: VG247.com

You may also like...