Podanie o pracę Steve’a Jobsa wystawione na aukcję

Steve Jobs nie żyje już od kilku lat, lecz nadal zarabia niezłe pieniądze. A ściślej mówiąc pamiątki po nim, takie jak jego podanie o pracę, które wystawiono na sprzedaż w domu aukcyjnym RR Auction.

Nie można zaprzeczyć, że Steve Jobs miał ogromny wpływ na branżę elektroniki użytkowej. Udało mu się spopularyzować wiele urządzeń, takich jak odtwarzacze przenośne, smartfony oraz komputery domowe. Dla wielu osób jest legendą, więc pamiątki po nim są chętnie kupowane przez kolekcjonerów.

Jedna z nich pojawiła się właśnie na aukcji, a jest nią podanie o pracę. Dokument pochodzi z 1973 roku i został wypełniony przez 18-letniego wówczas Jobsa. Znajduje się w nim także wzmianka o stażu w Hewlett-Packard. Co ciekawe, podanie wspomina, że Jobs nie posiada telefonu, co jest pewną ironią zważywszy na to, czym będzie się później zajmował.

Podanie wystawiono na sprzedaż w domu aukcyjnym RR Auctions i obecnie złożono 20 ofert, zaś najwyższa wynosi aktualnie 55 tys. dolarów. Licytacja potrwa do 15 marca i wówczas dowiemy się ile zapłacono za pamiątkę po wizjonerze.

podanie o pracę

Źródło: Rrauction.com

You may also like...