Pokemon GO Snapshot przeniesie kultowe postacie do realnego świata

Niantic przygotowało kolejną nowość dla fanów Pokemon Go. Funkcja o nazwie Pokemon GO Snapshot pozwoli fotografować naszych podopiecznych w realnym świecie.

W zeszłym roku twórcy gry Pokemon Go, wzbogacili swą produkcję o funkcję AR+, znacznie rozszerzającą efekt technologii rzeczywistości rozszerzonej. Po tym jak trafiła w ręce graczy, użytkownicy aplikacji zaczęli udostępniać w sieci screeny przedstawiający ich Pokemony. To sprawiło, że Niantic wpadło pomysł zupełnie nowej funkcji, którą właśnie oficjalnie zapowiedziało.

Funkcja nazywa się Pokemon GO Snapshot i pozwoli przenieść Pokemony do realnego świata. Mówiąc w wielkim skrócie, umożliwi wykonywanie prawdziwych zdjęć wirtualnych stworków znajdujących się w rzeczywistych lokacjach. Użytkownik po wybraniu Pokemona ze swej kolekcji, będzie mógł ustawić go w odpowiedniej pozie. Następnie wystarczy nakierowanie kamery smartfona w odpowiednie miejsce i możemy zrobić mu zdjęcie. Twórcy planują także pewien stopień interaktywności nowej funkcji, gdyż ustawiany Pokemon będzie zawsze spoglądał w kierunku obiektywu kamery.

Wszystkie fotografie wykonane przy pomocy Pokemon GO Snapshot, będzie można zapisać w pamięci telefonu, a potem udostępnić w mediach społecznościowych. Niantic nie podało jednak dokładnej daty premiery nowej funkcji, zapewniając jedynie, że użytkownicy otrzymają ją w niezbyt odległej przyszłości. To mało precyzyjne określenie, ale jeśli wszystko dobrze pójdzie, to być może dostaniemy ją za kilka tygodni.

Pokemon GO Snapshot

Źródło: Pokemongolive.com

You may also like...