Ponad 7 milionów dorosłych Brytyjczyków nie korzysta z internetu

Można by sądzić, że Polacy są zacofani technologicznie, ale nawet jeśli tak jest, to nie są w tym osamotnieni. Z najnowszego raportu wynika, że ponad 7 milionów dorosłych Brytyjczyków jeszcze nigdy nie korzystało z internetu.

Tak wynika z rządowego raportu przygotowanego przez Office for National Statistics, który pokazuje, że 7,1 miliona dorosłych Brytyjczyków, jeszcze nigdy nie było online. To około 14 procent populacji tego kraju, choć trzeba przyznać, że i tak jest już znacznie lepiej, bo rok temu ten odsetek kształtował się na poziomie aż 24 procent!

Jak można się domyślać, spora część z tych osób, czyli około 45 procent to seniorzy w wieku powyżej 75 lat, zaś dla kontrastu wszyscy użytkownicy w grupie wiekowej od 16 do 24 lat, korzystają z sieci każdego dnia. Dodatkowo bardziej zapoznani z technologią są mężczyźni, gdyż aż 88 procent, w porównaniu do 84 procent kobiet, surfuje po internetowej sieci.

Smutne jest to, że wśród osób, które nigdy nie korzystały z sieci, jest cztery razy więcej niepełnosprawnych. Raport wskazuje, że około 3,6 miliona dorosłych, czyli mniej więcej 1/3 wszystkich niepełnosprawnych mieszkających w Wielkiej Brytanii, nigdy nie korzystało z sieci. Smutne dlatego, że sieć w przypadku takich osób może być jedynym oknem na świat, ze względu na ograniczenia ruchowe.

Na szczęście z roku na rok rośnie liczba użytkowników sieci i od 2011 roku, wzrosła o 2,9 procenta, zaś obecnie wynosi 43,6 miliona osób. Jeśli chodzi o regiony gdzie takich użytkowników jest najwięcej, to jest to południowy-wschód kraju, gdzie jest ich 89 procent. Nieco mniej, bo 79 procent jest w Irlandii Północnej.

Raport wskazuje też, że najpopularniejszym portalem społecznościowym w Wielkiej Brytanii jest Facebook. Ponad 24 miliony Brytyjczyków loguje się do niego każdego dnia, zaś 80 procent czyni to poprzez smartfony lub tablety. Dodam też, że dorosły Brytyjczyk tygodniowo spędza w sieci około 15 godzin. Dla porównania jeszcze w ubiegłym roku było to zaledwie 5-6 godzin.

Źródło: Dailymail.co.uk

You may also like...