Porsche Design Huawei Mate RS: smartfon dla wymagających

Jeśli Huawei P20 Pro wydaje się Wam sprzętem zbyt mało interesującym, to może zaciekawi Was Porsche Design Huawei Mate RS, który wyceniono na kwotę grubo ponad tysiąca euro.

Hauwei zaskoczył nas w tym tygodniu nie tylko dwoma smartfonami z serii P20. Chiński producent ma w swym zanadrzu jeszcze jeden model, przeznaczony dla bardziej wymagających użytkowników. Sprzęt opracowany wspólnie ze specjalistami z Porsche Design, robi naprawdę duże wrażenie.

Porsche Design Huawei Mate RS to model z najwyższej półki, który zainteresuje klientów najbardziej wymagających, równocześnie dysponujących najgrubszym portfelem. O cenie potem, ale najpierw specyfikacja techniczna, która jest bardzo wyśrubowana. Telefon posiada m.in., 6-calowy ekran OLED o rozdzielczości 2880 x 1440 pikseli i zagęszczeniu pikseli na poziomie 538 PPI. Jego sercem jest procesor Kirin 970 z 6 GB RAM oraz 256 lub 512 GB pamięci użytkowej, przeznaczonej na aplikacje.

Ciekawostką jest potrójna kamera umieszczona na tylnym panelu, opracowana wspólnie z inżynierami firmy Leica. Wyposażono ją 40 MP kolorowy sensor RGB, 20 MP monochromatyczny oraz 8 MP sensor z teleobiektywem posiadającym 3-krotny zoom optyczny. Z przodu znajduje się natomiast 24 MP kamera przeznaczona do selfie lub wideoorozmow.

Kolejną ciekawostką jest podwójny czytnik odcisków palców. Pierwszy z nich znajduje się z tyłu, pod modułem kamery. Drugi natomiast umieszczono pod szkłem wyświetlacza. Producent wyjaśnia, że oba mają różne zastosowanie. Ten pod ekranem jest standardowym czytnikiem zapewniającym dostęp do telefonu. Tylny natomiast odblokowuje bezpieczną przestrzeń, przeznaczoną do przechowywania ważnych dokumentów.

Projektanci Porsche Design Huawei Mate RS zadbali też o bardzo efektywne chłodzenie wydajnego procesora. Jest to bowiem pierwszy smartfon na świecie, wykorzystujący kapsułki PCM. To technologia chłodzenia używana w przemyśle lotniczym. Wykorzystuje reagujące na temperaturę materiały, by efektywnie odprowadzać ciepło z obudowy. Dodam, że smartfon posiada system Android 8.1 Oreo wraz z firmowym interfejsem EMUI 8.1. Wyposażono go także w port USB-C, ale również DisplayPort 1.2.

Teraz najważniejsza kwestia, czyli cena. Porsche Design Huawei Mate RS nie jest sprzętem dla każdego. Podstawowa wersja z 256 GB pamięci flash, kosztuje w Europie 1695 euro. Za wariant z 512 GB trzeba zapłacić aż 2095 euro.

Porsche Design Huawei Mate RS

Porsche Design Huawei Mate RS

Porsche Design Huawei Mate RS

Źródło: Slashgear.com

You may also like...