Posiadacze OnePlus 6 i 6T muszą dłużej poczekać na Androida 11

Użytkownicy smartfonów OnePlus 6 i 6T, będą musieli długo poczekać na obiecaną aktualizację do Androida 11. Jej premiera odbędzie się dopiero za parę miesięcy.

Na początku swej przygody z urządzeniami mobilnym, chińska firma OnePlus szczyciła się tym, że błyskawicznie udostępnia swym smartfonom kolejne aktualizacje systemowe. Od pewnego czasu sytuacja ulega jednak coraz większemu pogorszeniu i posiadacze starszych modeli coraz dłużej oczekują na nowe wersje Androida.

Niestety w przypadku niektórych telefonów te oczekiwanie może być naprawdę irytujące. Mowa to o modelach OnePlus 6 i 6T, których właściciele już dość długo czekają na Androida 11. Nie mam jednak dla nich dobrych wieści, gdyż według producenta poczekają na aktualizację jeszcze parę miesięcy. Okazuje się bowiem, że najwcześniej pojawi się dopiero pod koniec bieżącego roku lub na początku przyszłego.

Na razie nie ma nawet bety nowej aktualizacji, której możemy spodziewać się nie wcześniej jak w sierpniu. Testy zwykle trwają kilka miesięcy, więc według optymistycznych prognoz pełna wersja systemu mogłaby się pojawić dopiero jesienią. Oczywiście jeśli po drodze nie pojawią się żadne nieprzewidziane przeszkody.

Co jest powodem tak dużego opóźnienia premiery nowej aktualizacji? Zmiany, jakie producent wprowadził ostatnio w systemie OxygenOS, które mogą wpływać na sprawność i stabilność działania system. Firma musiała się upewnić, że nie pojawią się żadne nieprzyjemne niespodzianki, dlatego opóźniła premierę Androida 11 dla swych urządzeń.

Najgorszej jednak na tym wyjdą posiadacze OnePlus 6 i 6T, którzy prawdopodobnie otrzymają ją najpóźniej.

OnePlus 6

Źródło

You may also like...