Posiłek za jeden uśmiech. Tak zapłacimy w KFC

Sieć KFC wprowadza w Chinach nową formę płatności za posiłki. Wystarczy tylko uśmiechnąć się do specjalnej kamery, która zeskanuje twarz klienta.

Za kilka lat gotówka, którą nosimy w naszych portfelach wyjdzie z użycia. Przestaną być też wykorzystywane karty kredytowe, jako przestarzały środek płatności, które zastąpione zostaną przez znacznie nowocześniejsze pomysły.

Wiele firm oferuje już płatności zbliżeniowe, realizowane za pośrednictwem smartfonów, jednak KFC ma znacznie ciekawszą koncepcję. Znana sieć restauracji zastosowała ją w chińskim Hangzhou, gdzie płacimy za posiłek uśmiechem. Oczywiście nie oznacza to, że jedzenie nic nas nie kosztuje.

W restauracji znalazły się bowiem specjalne kioski wyposażone duży ekran oraz kamerę wideo 3D, wraz z technologią rozpoznawania twarzy. Rozwiązanie to współpracuje z chińskim systemem mobilnych płatności Alipay i po zeskanowaniu twarzy, klient musi jedynie potwierdzić zakup na swym telefonie. Nie musi jednak wpisywać żadnych kodów, czy też zbliżać smartfona do czytnika NFC.

KFC

System o nazwie Smile to Pay jest ponoć odporny na oszukanie go przy pomocy zdjęcia oraz innych sztuczek. Jego kamera rejestruje bowiem głębię obrazu i ma specjalne algorytmy, by upewnić się, że ma do czynienia z właściwą osobą. Co ciekawe technologia jest na tyle dokładna, że potrafi zidentyfikować osobę nawet jeśli ta zmieni wygląd, nakładając mocny makijaż lub perukę.

Źródło: engadget.com

You may also like...