Pożar baterii iPhone’a w kolejnym sklepie Apple

Media informują, że zdarzył się kolejny pożar baterii w iPhonie, który miał miejsce w oficjalnym sklepie Apple. Tym razem zdarzenie miało w salonie w Hiszpanii, gdzie eksplodował akumulator w naprawianym sprzęcie.

Użytkownicy smartfonów firmy Apple mają powody do obaw. Okazuje się bowiem, że instalowane w nich baterie nie są tak bezpieczne jak można się spodziewać i w ciągu kilku ostatnich dni miały miejsce aż dwa przypadki ich zapłonu.

Parę dni temu informowałem, że w firmowym salonie marki w Zurichu, zapaliła się bateria w naprawianym właśnie modelu iPhone 6s Plus. Lokal szybko wypełnił się dymem, więc przeprowadzono ewakuację ponad 50 osób, które znajdowały się na miejscu.

Można by sądzić, że to odosobniony przypadek, ale okazuje się, że tak nie jest. Hiszpański serwis Las Provincias donosi o kolejnym, który miał miejsce w sklepie Apple Calle Colon, zlokalizowanym w hiszpańskiej Walencji. Sklep musiał zostać ewakuowany, gdy nagle wybuchła bateria w naprawianym smartfonie.

Z uszkodzonego akumulatora zaczął wydobywać się gęsty dym, więc pracownicy szybko wyprowadzili klientów na zewnątrz i wezwali policję oraz strażaków. Na szczęcie pożar udało się opanować i w celu uniknięcia ponownego zapłonu baterię zasypano piaskiem. Podczas zdarzenia nie odniósł żadnych obrażeń.

Nie wiadomo co było przyczyną obu eksplozji. Nie można bowiem wykluczyć, że posiadacze naprawianych smartfonów zainstalowali w nich nieoryginalne akumulatory, więc trzeba poczekać na zakończenie śledztwa Apple.

pożar baterii

Źródło: Lasprovincias.es

You may also like...