Premiera nowego smartfona Realme może się opóźnić, wszystko z powodu przestępców

Hiszpański oddział firmy Realme donosi o kradzieży całego transportu najnowszego smartfona Realme GT 6. Zaplanowana na 20 czerwca premiera, może więc nieco się opóźnić.

Jak informuje na platformie X hiszpański oddział firmy Realme, zaplanowana na czwartek premiera najnowszego smartfona Realme GT 6, może nieco się opóźnić. Powodem poślizgu jest kradzież całego transportu telefonów, które miały trafić do tamtejszych sklepów. To wydarzenie, może również wpłynąć na portugalską premierę nowego modelu.

Cały transport Realme GT 6 skradziony

Na oficjalnym profilu producenta, zamieszczono oświadczenie, w którym firma przeprasza swoich klientów za zaistniałą sytuację.

Droga rodzino Realme,
Musimy cię przeprosić.
Z przyczyn od nas niezależnych, nasze telefony realme GT 6 zostały skradzione w drodze do Hiszpanii. Nie udało nam się ich odzyskać, mimo że zrobiliśmy wszystko, co możliwe. Dlatego nie będziemy w stanie zagwarantować, że w momencie zaplanowanej na ten tydzien premiery, klienci będą mogli zakkupić oczekiwany sprzęt.
Serdecznie przepraszamy za wszelkie niedogodności.
Realme Hiszpania

Realme nie zdradza żadnych szczegółów, jednak media twierdzą, że transport został przejęty 29 maja podczas jazdy do centrum dystrybucyjnego. Z nieoficjalnych informacji wynika, że gdy kierowca w nocy zatrzymał się na jednym z parkingów, by chwilę odpocząć, przestępcy otworzyli naczepę i opróżnili cały ładunek, oddalając się z nim w nieznanym kierunku.

Firma zapewnia, że wyśle jak najszybciej wyśle kolejną dostawę, aby zastąpić skradziony sprzęt. Trzeba jednak liczyć się z tym, że w pierwszych dniach po premierze, mogą pojawić się przejściowe trudności z dostępnością telefonu. Można założyć, że niebawem kradzione smartfony pojawią się na rynku i będą oferowane w atrakcyjnych cenach. Lepiej jednak nie próbować ich kupować. Producent ma bowiem numery seryjne każdego egzemplarza i z pewnością je zablokuje, więc nie będą nadawały się do użytku. Dodatkowo można sobie narobić problemów prawnych.

Przypomnę tylko, że Realme GT 6 to smartfon ze średniej półki, wyposażony w 6,78 calowy ekran AMOLED. Panel ma rozdzielczość 1264 x 2780 pikseli, 120 Hz odświeżanie obrazu oraz obsługuje HDR. Dodatkowo może pochwalić się jasnością na poziomie aż 6000 nitów. Pod maską pracuje Snapdragon 8s Gen 3 z 12 GB lub 16 GB RAM oraz 128/256 GB pamięci użytkowej UFS 4.0.

Telefon dysponuje również podwójnym aparatem tylnym z 50 Mpix głównym sensorem Sony-LYT808 z optyczną stabilizacją obrazu, a także 8 Mpix aparatem ultrapanoramicznym. Z przodu znajduje się 32 Mpix kamerą do selfie. Wyposażono go ponadto w 5500mAh baterię ze 120 W ładowaniem,

W polskim sklepie Realme, wersja z 16 GB RAM i 512 GB pamięci użytkowej, kosztować ma 3499 zł. Smartfon będzie dostępny z zainstalowanym Androidem 14.

Realme GT 6
Źródło: Realme

You may also like...