Problemy z Google Maps na smartwatchach z Wear OS

Użytkownicy niektórych smartwatchy z Wear OS nie mogą korzystać z Google Maps. Zamiast standardowych map, widzą na swych wyświetlaczach jedynie biały ekran.

Platforma Wear OS rozwija się bardzo powoli i choć Google regularnie ją aktualizuje, to nadal sprawia użytkownikom wiele problemów. Jeden z najnowszych, który trapi sprzęt z tym systemem od wielu tygodni, bardzo poważnie ogranicza jego użyteczność. Dotyczy bowiem kłopotów z popularną aplikacją Google Maps, z której posiadacze smartwatchy korzystają podczas wycieczek pieszych i rowerowych.

Użytkownicy zegarków po uruchomieniu programu nie widzą map, tak jak powinni. Aplikacja pokazuje bowiem tylko miały ekran. Problem nie dotyczy wszystkich urządzeń noszonych, lecz jedynie niektórych modeli. Wiemy, że dotyka takich urządzeń jak TicWatch Pro, TicWatch S2, Fossil Q Explorist HR, Skagen Falster 2 oraz Tag Heuer i Misfit.

Nie wiadomo jaka jest przyczyna tak dziwnego zachowania się aplikacji. Na pewno samodzielnie nie da się z tym niczego zrobić, gdyż użytkownicy próbowali m.in., ją przeinstalować, ale bez żadnego skutku. Pojawiła się teoria, że bug występuje w najnowszej wersji Google Maps, więc sugerowany jest powrót do poprzedniej.

Niestety na chwilę obecną nie ma poprawki, która rozwiązałaby problem i nie wiadomo kiedy można się jej spodziewać.

Google Maps

Źródło: Piunikaweb.com

You may also like...