Producent Turing Phone Cadenza zbankrutował

Firma Turing Robotics Industries, która pracowała nad smartfonem Turing Phone Cadenza, ogłosiła właśnie bankructwo. Sprzęt nigdy nie wejdzie do produkcji, choć na papierze prezentował się znakomicie.

W 2016 roku na rynku firma Turing Robotics Industries zapowiedziała stworzenie smartfona,, który miał zrewolucjonizować rynek urządzeń mobilnych. Producent obiecał bowiem model Turing Phone Cadenza. Produkt miał posiadać dwa procesory Snapragon 830, 12 GB pamięci RAM, 512 GB pamięci użytkowej, 60 MP aparat oraz wiele innych elementów.

Smartfon oczywiście nigdy nie pojawił się w sklepach, ale to nie przeszkodziło producentowi zapowiedzieć kolejnego modelu o nazwie Turing Monolith Chaconne. Ten miał być jeszcze bardziej wypasionym sprzętem. Produkt posiadać miał 6,4″ ekran 4K, 18 GB RAM, 768 GB pamięci operacyjnej, a także poczwórny aparat tylny 60 MP i podwójny przedni 20 MP.

Ciekawie zapowiadała się kwestia zasilania tego potwora, który przy takiej konfiguracji potrzebowałby mnóstwa energii do działania. Dlatego producent chciał go wyposażyć w grafenowy superkondensator 3600 mAh, litowo-jonową baterię 1600 mAh, a także wodorowe ogniwo paliwowe.

Ten sprzęt także nie pojawi się jednak w sklepach z tego prostego powodu, że Turing Robotics Industries ogłosiło właśnie bankructwo. Na Facebooku firma poinformowała o zawieszeniu produkcji sprzętu, który ma już na rynku, czyli Turing Phone działającego na systemie Sailfish OS. Zapewniła też, że wkrótce poda więcej szczegółów. Najwyraźniej ambicie przedsiębiorstwa były zbyt duże i znacznie przeszacowano koszty działalności.

Z drugiej jednak strony taki sprzęt musiałby kosztować ze 3 tys. dolarów, więc liczba jego nabywców byłaby mocno ograniczona.

Turing Phone Cadenza

Turing Phone Cadenza

Źródło: Neowin.net

You may also like...