Produkcja Apple A11 rusza w kwietniu

Apple przygotowuje się do jesiennej premiery swych nowych iPhone’ów. Media donoszą, że firma Taiwan Semiconductor Manufacturing Co, przygotowuje się już do rozpoczęcia nowego procesora, który się w nich znajdzie.

TSMC od kwietnia zacznie wytwarzać najnowszy układ A11, który zostanie zainstalowany zarówno w iPhonie 7s oraz 7s Plus, jak i tym najbardziej oczekiwanym modelu iPhone 8, zapewniając mu wydajność, która znowu pozwoli mu bić rywali na głowę.Nowy układ będzie wytwarzany w procesie technologicznym 10 nm FinFET, co zapewni mu nie tylko dużą wydajność, ale też sprawi, że procesor będzie zużywał mniej energii, a tym samym mniej się grzał.

Harmonogram produkcji i dostaw ma być taki sam dla wszystkich nowych modeli iPhone’ów, a w planach jest wyprodukowanie do końca bieżącego roku co najmniej 100 mln sztuk procesorów A11. TSMC zakłada, że do lipca będzie mieć już gotowych 50 mln egzemplarzy nowego układu, co powinno wystarczyć do zmontowania odpowiedniej liczby smartfonów, by zaspokoić niewątpliwie duży popyt.

Dodam, że A11 nie jest dla TSMC pierwszym procesorem w technologii 10 nm. Firma od zeszłego roku wykorzystuje ją do produkcji procesory dla innych firm.

Źródło: Appleinsider.com

You may also like...