Produkcja iPhona 5S ruszy jeszcze w tym roku

Rosnąca konkurencja ze strony Samsunga zmusza Apple do większego pośpiechu we wprowadzaniu na rynek nowych smartfonów. Być może dlatego, jeszcze w tym roku rozpocznie się próbna produkcja iPhona 5S.

Ogłoszenie Galaxy SIII najchętniej kupowanym smartfonem trzeciego kwartału bieżącego roku musiało mocno zaboleć koncern Apple, który ostatnio ma same kłopoty.Kalifornijska firma ma zapłacić ponad 20 milionów dolarów odszkodowania szwedzkim kolejom za skopiowanie wzoru ich zegara, a dodatkowo wypłaci jeszcze 350 milionów odszkodowania firmie VimetX, której ukradła patent związany z usługą VPN. Jakby tego było mało, w ciągu dwóch miesięcy kurs akcji Apple spadł o ponad 20 procent, przez co wartość firmy skurczyła się o ponad 100 miliardów dolarów.

iPhone 5 choć sprzedaje się nieźle, raczej nie jest w stanie konkurować z Galaxy SIII, więc Apple szykuje jego ulepszoną wersję. Jak donosi DigiTimes, już na początku grudnia rozpocznie się próbna produkcja iPhona 5S. Skoro pełna produkcja ruszy na początku przyszłego roku, można założyć, że nowy model smartfona pojawi się na rynku znacznie wcześniej niż zazwyczaj.

Apple zwykle zapowiada nowy telefon podczas targów WWDC odbywających się w połowie roku, a jesienią wprowadza go na rynek. Jeśli doniesienia się potwierdzą, oznacza to, że iPhone 5S może pojawić się w sprzedaży już wiosną 2013 roku.

Źródło: Macrumors.com

You may also like...