Produkcja iPhone 8 zmniejszona o połowę

iPhone 8 wzbudza tak małe zainteresowanie klientów, że Apple w listopadzie i grudniu tego roku, aż o połowę zmniejszyło produkcję tego modelu. Sytuacja nie wygląda dla firmy najlepiej.

Okres świąteczny zawsze był dla Apple wyjątkowo udany, gdyż w tym czasie poprzednie modele smartfonów notowały rekordową sprzedaż. Wielu chciało bowiem znaleźć pod choinką nowy model iPhone’a, więc sklepy nie nadążały z uzupełnianiem zapasów.

W tym roku sytuacja nie wygląda tak różowo. Okazuje się bowiem, że wprowadzony niedawno do sprzedaży iPhone 8, nie wzbudza dużego zainteresowania klientów. Sprzedaż tego modelu jest ponoć tak słaba, że Apple musiało aż o połowę zredukować jego produkcję w listopadzie oraz grudniu. Oznacza to, że firma nie spodziewa się zwiększonego popytu na swój produkt w okresie świątecznym.

Jeśli doniesienia są prawdziwe, byłaby to pierwsza tak wczesna redukcja zamówień w historii tego modelu. Warto dodać, że plotki o zmniejszeniu produkcji spowodowały aż 1,5% spadek kursu akcji koncernu, co pozwala sądzić, że inwestorzy są poważnie zaniepokojeni jego kondycją. Warto dodać, że jej smartfony już od dłuższego czasu notują spadki sprzedaży i sytuację zmienić miał właśnie iPhone 8.

Plotki o słabym zainteresowaniu mogą jednak okazać się prawdziwe. Jak pamiętamy, co roku przed sklepami Apple ustawiały się kolejki, które często formowały się już na kilka dni przed premierą. W tym roku takich kolejek nie było.

iPhone 8

Źródło: Reuters.com

You may also like...