Project Scorpio z kompatybilnością wsteczną

Project Scorpio, najnowsza konsola Microsoftu prawdopodobnie nie będzie dzielić architektury z Xboxem One. Media donoszą więc, że aby uruchamiać gry z poprzedniej konsoli, będzie miała wbudowany jej emulator.

Największą przewagą Microsoftu nad Sony jest zapewnienie kompatybilności wstecznej dla Xboxa One, który bez problemu pozwala uruchomić gry z Xboxa 360. Nawet Sony jest pod wrażeniem osiągnięć rywala w tej materii, gdyż same nie jest w stanie zapewnić tego samego dla swej konsoli.Nieco trudniej będzie zapewnić wsteczną kompatybilność dla Project Scorpio, czyli najnowszej konsoli amerykańskiego koncernu. Sprzęt będzie miał zupełnie inną architekturę, a więc nie da się tak po prostu uruchomić gier z poprzedniego modelu. Microsoft zamierza więc załatwić sprawę w nieco inny sposób i wyposażyć Project Scorpio w emulator Xboxa One.

Sugerują to internetowe źródła, które wykryły wzmianki na ten temat w najnowszych ofertach pracy dla amerykańskiego koncernu. Wynika z nich, że firma pracuje nad zaawansowanym emulatorem, który pozwoli uruchamiać na nowej konsoli gry stworzone dla starszej platformy. Zadanie to nie będzie łatwe, gdyż potrzeba do tego dużej mocy obliczeniowej oraz oczywiście odpowiednio zoptymalizowanego oprogramowania.

Na razie szczegóły projektu nie są znane, więc trudno cokolwiek powiedzieć na ten temat. Wiadomo na pewno, że kwestia kompatybilności wstecznej jest dla Microsoftu priorytetem i na pewno zrobi wszystko, by ją zapewnić.

Źródło: Windowscentral.comYou may also like...