Prototyp iPhone 13 na razie bez technologii Touch ID

Apple na razie nie planuje powrotu technologii Touch ID do swych smartfonów. Tak przynajmniej wynika z wczesnego prototypu modelu iPhone 13.

Od pewnego czasu mówi się, że Apple może planować powrót technologii Touch ID, obecnej przez kilka lat w jej sprzęcie mobilnym. Nie byłby to jednak fizyczny czytnik jaki znamy, lecz jego nowocześniejsza wersja wbudowana w wyświetlacz. Technologia Face ID nie sprawdziła się tak dobrze jak tego oczekiwano, więc nowe rozwiązanie mogłoby być bardziej użyteczne.

Istnieje jednak coraz większe prawdopodobieństwo, że zmiana nie dokona się jeszcze w modelu iPhone 13. Tak przynajmniej sugeruje jedno ze źródeł, które miało okazję zobaczyć wczesny prototyp nowego sprzętu. Według niego wygląda on niemal dokładnie tak jak iPhone 12 z parom niewielkimi zmianami. Nie ma jednak wśród nich czytnika odcisków palców wbudowanego w ekran.

Naturalnie jest to dopiero wczesny prototyp nowego smartfona, więc wiele może się jeszcze zmienić. Premiera sprzętu odbędzie się bowiem dopiero w przyszłym roku, więc inżynierom pozostało jeszcze sporo czasu.

Tym bardziej że, wiele wskazuje na to, że amerykański koncern chce jednak wykorzystać wspomnianą technologię, a sugerowałby to najnowszy patent. Z dokumentów wynika bowiem, że czytnik wykorzystywałby technologię obrazowania w podczerwieni. Byłby nieco inny od obecnie stosowanych ultradźwiękowych sensorów. To czy byłby od nich lepszy, to zupełnie inna sprawa i przekonamy się o tym dopiero gdy urządzenie trafi na rynek.

iPhone 13

Źródło

You may also like...