Przecieki zdradzają specyfikację Snapdragona 775

Qualcomm przygotowuje nam kolejny procesor do smartfonów ze średniej półki, jakim będzie Snapdragon 775. Dzięki przeciekom poznaliśmy jego specyfikację techniczną.

Qualcom jakiś czas temu zaprezentował już flagowy procesor dla tegorocznych smartfonów, czyli Snapdragon 888. Teraz amerykańska firma przygotowuje premierę układu przeznaczonego dla modeli ze średniej półki, należącego do 7 serii. Nowa jednostka nazywa się Snapdragon 775 i pod koniec miesiąca poznamy jej oficjalne parametry. Nie musimy jednak tak długo czekać, gdyż przecieki już teraz ujawniły specyfikację techniczną.

Snapdragon 775 dla smartfonów ze średniej półki

Dane są jak najbardziej prawdziwe, gdyż pochodzą z wewnętrznej prezentacji nowego układu i potwierdziły je liczne źródła. Niestety brakuje w nich najważniejszej kwestii, mianowicie układu rdzeni oraz ich taktowania. Wiemy jedynie, że CPU posiada rdzenie Kryo 6xx, lecz nie wiadomo nic poza tym.

Przecieki wskazują także na wykorzystanie 5 nm litografii, takiej jak w topowym Snapdragonie 888, co zwiastuje sporą wydajność układu. Informują również o wsparciu dla pamięci 3200MHz LPDDR5 i 2400MHz LPDDR4X RAM, jak również obsłudze pamięci użytkowej UFS 3.1 Two-Lane HS Gear 4.

W procesorze znajdzie się także układ Spectra 570 ISP. Pozwoli nagrywać wideo w jakości 4K/60 kl./s, co ucieszy fanów filmowania. Umożliwi równoczesną obsługę trzech sensorów 28 MP i nagrywanie przy użyciu 64 MP i 20 MP sensorów w 30 kl./s.

Jeśli chodzi o łączność, to możemy oczekiwać WiFi 6E z 2×2 MIMO, Bluetooth 5.2 o roboczej nazwie Milan oraz LTE Cat.18, Dual 5G, mmWave 5G, SA i NSA. Będzie też wsparcie 4×4 MIMO dla pobierania plików oraz 2×2 MIMO dla ich wysyłania dla Sub-6 5G. Natomiast obsługą dźwięku zajmie się układ WCD9380/WCD9385.

65-procentowy wzrost wydajności

Snapdragon 775 może być bardzo interesującą propozycją, jeśli spojrzeć na pierwsze wyniki dostarczone przez AnTuTu. Układ w teście uzyskał bowiem aż 530 000 punktów, co jest aż 65-procentowym wzrostem wydajności w porównaniu do Snapdragona 765. Pamiętajmy jednak, że jest to wynik uzyskany na prototypie układu. Gdy pojawi się jego komercyjna wersja, różnica w wydajności może być nieco większa.

Snapdragon 775

Źródło

You may also like...