Przemycali kokainę w Xboksie

Stare konsole obecnie nie są już do niczego przydatne, chyba że do odzyskiwania cennych metali z układów elektronicznych. Jednak niektórzy potrafią dla niego znaleźć nieco inne zastosowanie, tak jak czterech mężczyzn aresztowanych za przemycanie kokainy Xboksie.

Sprytni przemytnicy sądzili, że jeśli wykorzystają obudowę pierwszej generacji Xboxa, która jak wiemy jest całkiem spora, to nikt nie zorientuje się, że szmuglują w niej narkotyki. Dlatego też wypatroszyli ją z elektroniki i zastąpili 1,1 kilogramem czystej kokainy, którą następnie dostarczyli do jednego z domów znajdujących się w Reading w stanie Pennsylvania.

Policji udało się trafić na ślad przemytników i z nakazem przeszukania wpadli z wizytą. Na miejscu mocno się zdziwi, gdyż znaleźli nie tylko mnóstwo narkotyków, ale okazało się, że przemyt prochów w konsolach przestępcy praktykowali już od dłuższego czasu, gdyż znaleziono nie tylko Xboxy, ale też akcesoria do tych konsol, które najwyraźniej także służyły do przemytu.

Czarnorynkową wartość narkotyków oszacowano na ponad 100 tysięcy dolarów, a znając surowość amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości dotyczącą handlarzy białą śmiercią, z pewnością wszyscy dostaną dożywocie.

Źródło: Tweaktown.com

You may also like...