PS Vita oficjalnie porzucona przez Sony

Wprawdzie przenośna konsolka PS Vita była martwa już w momencie pojawienia się na rynku, to dopiero teraz Sony potwierdziło ten fakt. Przedstawiciel japońskiego koncernu poinformował, że handheld został oficjalnie porzucony przez firmę i Sony nie stworzy już na niego żadnej gry.

Sony nie ma szczęścia do konsolek przenośnych. Najpierw wprowadziło na rynek PSP, o którym zapomniało w momencie pojawienia się w sprzedaży PlayStation 3. Potem powtórzyło dokładnie ten sam numer z PS Vitą, która miała zawojować rynek konsol przenośnych, a tymczasem od dawna jest platformą martwą, na którą nowe tytuły ukazują się sporadycznie. Teraz dowiedzieliśmy się również, że PS Vita zostało oficjalnie porzucone również przez Sony. Masayasu Ito, wice prezes Sony Computer Entertainment, w rozmowie z mediami powiedział, że Sony skupia się w całości na PS4 i nie będzie już produkować na Vitę żadnych nowych gier.

Teoretycznie platformę mogą jeszcze wspierać firmy zewnętrzne, ale one też nie palą się do produkowania nowych gier i praktycznie poza Japonią, w Europie i USA ilość tytułów, które ukażą się w ciągu najbliższych trzech miesięcy można policzyć na palcach jednej dłoni.

Źródło: 4Gamers.net

You may also like...