W PUBG Mobile zagramy również na budżetowych smartfonach

Kilka dni temu na rynek trafiła gra PUBG Mobile Lite. To okrojona wersja popularnej strzelanki, która będzie działała nawet na smartfonach z 2 GB RAM.

Dostępna na smartfony od kilku lat gra PUBG Mobile, to świetna strzelanka zapewniająca rozrywkę na bardzo długi czas. Problem w tym, że tytuł ma spore wymagania sprzętowe i najlepiej działa na smartfonach topowych, posiadających mocne procesory i sporo pamięci RAM. Szczególnie ta ostatnia jest dość istotna dla wczytywania tekstur.

Dla użytkowników budżetowych telefonów tytuł był dotychczas praktycznie niedostępny, ze względu na wymagania. To się jednak zmieniło, gdyż PUBG Corp. wspólnie z Tencent Games, przygotowało specjalną, nieco okrojoną wersję swego dzieła. Nazywa się PUBG Mobile Lite i jest już dostępne za pośrednictwem Google Play Store w wielu krajach.

W nowej wersji gry wprowadzono sporo zmian, które zapewniają płynne jej działanie na mniej wydajnym sprzęcie. Przede wszystkim zmniejszono powierzchnię map, na których obecnie walczy 60 osób zamiast dotychczasowej setki. Jest także więcej łupów, zaś gracze mogą się teraz leczyć w praktycznie każdej pozycji oprócz leżenia. Zwiększono tez celność strzałów dla sieci o słabszych parametrach, a dodatkowo rozszerzono autocelowanie. Zredukowano także odrzut broni podczas strzelania.

Te zabiegi pozwoliły znacznie ograniczyć sprzętowe wymagania, a także sam rozmiar gry. PUBG Mobile zajmuje obecnie w pamięci flash jedynie 490 MB zamiast dotychczasowych 1,6 GB, które waży standardowa wersja gry. Dodatkowo gra może działać na smartfonach posiadających poniżej 2 GB paięci RAM.

Na razie tytuł dostępny jest w krajach azjatyckich, ale Tencent zapewnia, że niebawem pojawi się również w Europie oraz Stanach Zjednoczonych.

PUBG Mobile Lite

Źródło: Play.google.com

You may also like...