Qualcomm zdradził szczegóły techniczne następcy Snapdragona 710

Qualcomm zapowiedział kolejny procesor do smartfonów. Snapdragon 712 będzie o około 10 procent wydajniejszy i dostanie nowszą technologię ładowania baterii.

Firma Qualcomm przygotowuje kolejny procesor dla urządzeń mobilnych. Snapdragon 712 przeznaczony jest dla topowych smartfonów ze średniej półki. Ale w porównaniu do swego poprzednika niewiele różni się pod względem zastosowanych rozwiązań.

Nowy układ produkowany będzie w tym samym procesie technologicznym 10 nm FinFET i posiada osiem rdzeni Kryo 360 oraz jednostkę graficzną Adreno 616. Rdzenie mają jednak odrobinę wyższe taktowanie zegara. Wynosi ono 2,3 GHz, zamiast 2,2 GHz jak w poprzednim modelu. Pozwoliło to nieznacznie podnieść wydajność całego układu, która według producenta jest wyższa o około 10 procent.

Procesor nadal obsługuje podwójne kamery z matrycami do 20 MP lub pojedynczą kamerę z maksymalnym sensorem 32 MP. Dysponuje także tym samym modemem Snapdragon X15 LTE Cat.15/Cat.13. Układ pozwala pobierać pliki z prędkością 800 Mbps i uploadować z prędkością 150 Mbps.

Inna jest natomiast technologia szybkiego ładowania baterii, gdyż zastosowano tu nowszy system Quick Charge 4+. Dodatkowo dzięki technologiom TrueWireless Stereo Plus oraz Broadcast Audio, podniesiono jakość audio transmitowanego za pośrednictwem Bluetooth.

Nie wiemy na razie do których smartfonów trafi Snapdragon 712, ale podczas targów MWC 2019, z pewnością pojawi się zapowiedź kilku modeli.

Snapdragon 712

Źródło: Qualcomm.com

You may also like...