Qualcomm zdradza datę premiery procesora Snapdragon 8 Gen 2

Qualcomm podał datę eventu Snapdragon Tech Summit, który odbędzie się w połowie listopada. Prawdopodobnie zaprezentuje na nim swój najnowszy procesor Snapdragon 8 Gen 2.

Kilka dni temu Qualcomm zaprezentował światu topowy procesor Snapdragon 8 Plus Gen 1, który już w przyszłym miesiącu pojawi się w pierwszych smartfonach. Jest to jednak tylko nieco podkręcona wersja układu Snapdragon 8 Gen 1, oferująca kilkuprocentowy wzrost wydajności. Firma pracuje jednak nad zupełnie nową generacją tego układu i właśnie zdradziła kiedy możemy się go spodziewać.

Producent podał właśnie datę corocznego eventu Snapdragon Tech Summit, który odbędzie się w dniach 14-17 listopada. To właśnie na nim prezentuje najnowsze generacje swych procesorów, co może sugerować, iż będzie to także data premiery procesora Snapdragon 8 Gen 2.

Oczywiście nie wiadomo dokładnie kiedy firma go pokaże, ale na pewno stanie się to podczas czterech dni imprezy. Przypomnę, że podczas ubiegłorocznej edycji Snapdragon Tech Summit, procesor Snapdragon 8 Gen 1 zaprezentowano już pierwszego dnia, czyli 30 listopada. Niewykluczone, że w tym roku będzie podobnie.

Naturalnie to kiedy pojawią się pierwsze smartfony z nowym procesorem, to już zupełnie inna para kaloszy. Wątpliwe jest, by producentom udało się wprowadzić je na rynek jeszcze w tym roku, choć nie można niczego wykluczyć.

Snapdragon 8 Gen 2

Źródło

You may also like...