Raper pozywa Epic Games. Twierdzi, że w Fortnite wykorzystano jego taniec

Amerykański raprer 2 Milly, pozywa firmę Epic Games. Twierdzi, że w grze Fortnite bezprawnie wykorzystano jego charakterystyczny taniec.

Fortnite ma już ponad 200 mln użytkowników i przynosi Epic Games ogromne pieniądze z tytułu mikrotransakcji. Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów tej gry jest taniec wykonywany przez sterowaną przez gracza postać. W ten sposób można zademonstrować radość ze zwycięstwa, pokonania przeciwnika itp. Wywołuje go również jedna z dostępnych broni o nazwie Boogie Bomb, zmuszająca graczy do tańczenia przez 5 sekund.

Ten element gry od dawna wywołuje spore kontrowersje, gdyż wiele osób twierdzi, że Epic Games bez pozwolenia wykorzystał ich ruchy. Tak uważa m.in., Donald Faison, aktor znany z popularnego serialu Scrubs. Odtwórca roli Turka twierdzi, że producent gry przywłaszczył sobie jego taniec Poison. Poza wyrażeniem niezadowolenia w mediach społecznościowych, nie zamierza jednak nic w tej sprawie zrobić.

Inaczej do tej kwestii podszedł amerykański raper 2 Milly, który pozwał Epic Games. Artysta twierdzi, że producent bez pozwolenia wykorzystał w grze jego taniec Milly Rock. Muzyk powiedział, że twórcy nie poprosili go o zgodę na wykorzystanie jego ruchów i nigdy też nie dostał z tego tytułu wynagrodzenia. Dlatego zdecydował się wstąpić na drogę prawną.

Na poniższym wideo sami możecie ocenić, czy zarzuty rapera są uzasadnione.

Fortnite

Źródło: Comicbook.com

You may also like...