Realme Flash pierwszym smartfonem z Androidem z magnetyczną ładowarką

Chińska marka Realme potwierdza, że jej najnowszy Realme Flash, będzie wyposażony w magnetyczne ładowanie bezprzewodowe. To pierwszy smartfon z Androidem, który ma dysponować technologią podobną do MagSafe.

Bezprzewodowe ładowanie urządzeń mobilnych nie jest pomysłem nowym, gdyż jest w użytku już od paru dobrych lat. Jego ograniczenia sprawiają jednak, że zapewnia mniejszą wygodę w porównaniu do standardowego ładowania. Pomiędzy cewkami indukcyjnymi jest bowiem bardzo mała przerwa, więc urządzenie trzeba położyć w odpowiedni sposób, by mogło się ładować.

Nawet ze znacznikami nie zawsze jest to łatwe, ale ten problem udało się rozwiązać Apple, które opracowało technologię MagSafe. Jest to technologia wykorzystująca silne magnesy do wyrównania cewek ładujących i utrzymywania telefonu oraz ładowarki na miejscu.

Realme Flash

Podobne rozwiązanie zaoferuje swym użytkownikom najnowszy smartfon Realme Flash. Producent opracował bowiem specjalną bezprzewodową ładowarkę o nazwie MagDart, którą za pomocą magnesów mocuje się do plecków smartfona.

W porównaniu do sprzętu Apple, nowe akcesorium jest jednak znacznie mniej eleganckie. Jak widać na zdjęciu zaprezentowanym przez serwis GSMArena, wygląda bowiem jak duże pudełko z wbudowanym wentylatorem. Zadaniem wiatraka będzie chłodzenie telefonu podczas ładowania go z mocą 15 W.

Realme Flash

Specyfikacja Realme Flash na razie pozostaje nieznana. Można jednak założyć, że smartfon otrzyma Snapdragona 888, 12 GB RAM oraz 256 GB pamięci użytkowej. Pojawi się również zakrzywiony wyświetlacz z umieszczoną w nim kamerą do selfie, zlokalizowaną w lewym górnym rogu. Funkcjonalność sprzętowi zapewni natomiast system Realme UI 2.0 bazujący na Androidzie 11.

Źródło

You may also like...