Nowe zastosowanie skanera odcisków w Realme GT2; zmierzy nam tętno

Realme potwierdziło, że czytnik odcisków palców w najnowszym Realme GT2 będzie miał dodatkowe zastosowanie. Skaner nie tylko odblokuje telefon, ale też zmierzy tętno użytkownika.

Czytniki odcisków palców montowane w smartfonach już od wielu lat, ciągle ewoluują. Początkowo montowano je w fizycznym przycisku home, lecz gdy producenci zaczęli powiększać wyświetlacze, przeniesiono je na tylny panel. Obecnie coraz więcej firm montuje w swym sprzęcie optyczne oraz ultradźwiękowe sensory umieszczane pod wyświetlaczem.

Bez względu jednak na to gdzie znajduje się czytnik oraz w jakiej jest technologii, zawsze służy tylko jednemu zadaniu – skanuje odcisk palca. Firma Realme pragnie jednak rozszerzyć jego funkcjonalność, dlatego w najnowszej serii Realme GT2 zainstaluje o nieco większych możliwościach.

Z opublikowanego na chińskim portalu screenu wynika, że czytnik będzie mógł także mierzyć tętno użytkownika. Diagram pokazuje aplikację Heart Rate Monitor, z instrukcją sugerującą przyłożenie kciuka do wbudowanego w ekran czytnika. W ten sposób smartfon mógłby dokonać pomiaru tętna.

Sama funkcja pomiaru tętna przez smartfony nie jest niczym nowym. Taką możliwość w przeszłości oferowały m.in., smartfony Samsunga, które posiadały specjalny czujnik zlokalizowany obok tylnego aparatu. Nowością jest jednak wykorzystanie do tego zadania czytnika biometrycznego służącego do odblokowania telefonu.

Pojawia się jednak pytanie czy taka funkcja w telefonie jest rzeczywiście potrzebna. Można np., kupić opaskę Xiaomi Mi Band 6, której ceny zaczynają się od 149 zł i będzie nam mierzyła tętno przez cały dzień. A zrobi to w znacznie wygodniejszy sposób, gdyż nie trzeba za każdym razem wyciągać telefonu z kieszeni.

Przypomnę tylko, że oficjalna prezentacja nowej rodziny Realme GT2 odbędzie się już 4 stycznia przyszłego roku.

Realme GT2

Źródło

You may also like...