Realme wkrótce pokaże pierwszy smartwatch i telewizor

25 marca odbędzie się event, na którym firma Realme zaprezentuje najnowsze produkty. Wśród nich będzie m.in., jej pierwszy smartwatch oraz nowoczesny telewizor.

Producenci smartfonów już jakiś czas temu przestali ograniczać się tylko do urządzeń mobilnych i oferują swym klientom również inny sprzęt. Jedną z pierwszych firm, która poszła tą drogą było Xiaomi, które ma szeroki asortyment sprzętu, od wideorejestratorów, a kończąc na oczyszczaczach powietrza. Inni producenci też rozszerzają swe oferty i wielu z nich skupia się na sprzęcie RTV.

Realme jest kolejnym producentem, który przestaje oferować wyłącznie smartfony. Na 25 maja indyjska marka zaplanowała w Chinach event, na którym zamierza pokazać swój najnowszy sprzęt. Łącznie zobaczymy tam osiem nowych produktów, w tym pierwszy jej smartwatch Realme Watch oraz telewizor Realme TV.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:30 lokalnego czasu i będzie transmitowane na Facebooku, Twitterze oraz YouTube.

Realme Watch będzie miał kwadratowy wyświetlacz LCD o przekątnej 1,4″ oraz rozdzielczości 320 x 320 pikseli. Posiada również funkcję 24-godzinnego monitoringu tętna oraz baterię o pojemności 160 mAh. Akumulator ponoć wystarczy na 7 dni pracy z włączonym monitorowaniem tętna.

smartwatch

Sprzęt otrzyma również pulsoksymetr oraz akcelerometr. Natomiast wbudowany GPS będzie lokalizował użytkownika wykorzystując smartfona z którym połączy się za pomocą Bluetooth 5.0. Systemem operacyjnym nie będzie jednak Google Wear OS, lecz niestandardowe oprogramowanie.

Zegarek potrafi monitorować 15 rożnych ćwiczeń, począwszy od jogi, a kończąc na krykiecie. Zaprezentuje też pogodę, a także zaoferuje alarm oraz funkcję odnajdywania telefonu. Umożliwi ponadto sterowanie odtwarzaczem muzycznym w telefonie i posłuży jako zdalny wyzwalacz migawki aparatu. Będzie również wyświetlał powiadomienia.

Telewizor Realme TV pojawi się w dwóch wariantach, z 43″ i 55″ ekranami. Odbiornik będzie posiadał Androida TV i zapewni dostęp do Netflixa.

smartwatch

Źródło

You may also like...