RED Hydrogen One zaoferuje tylko Snapdragona 835

Benchmark Geekbench 4 potwierdza, że nachodzący smartfon RED Hydrogen One posiada Snapdragona 835. Nie jest to dobra wiadomość dla nabywców sprzętu.

W zeszłym roku firma RED, znany producent profesjonalnych aparatów fotograficznych i kamer wideo używanych w przemyśle filmowym, zapowiedział swój pierwszy smartfon. Produkt pojawi się w sprzedaży jeszcze tego lata. Najnowszy benchmark wskazuje jednak, że atrakcyjność sprzętu może być niższa niż początkowo sądzono.

Baza danych Geekbench 4 potwierdza specyfikację techniczną modelu RED H1A1000. Z zawartych w niej informacji wynika, że smartfon posiada Androida 8.1 Oreo z 6 GB RAM oraz Snapdragona 835. To nie jest zbyt dobra wiadomość dla przyszłych nabywców tego smartfona. Wstawianie ubiegłorocznego procesora do nowego sprzętu, może zostać niezbyt dobrze odebrane przez konsumentów. Starszy układ jest bowiem mniej wydajny od obecnego, więc smartfonowi będzie trudno rywalizować z tegorocznymi modelami posiadającymi Snapdragona 845.

Warto jednak wziąć pod uwagę, że RED Hydrogen One nie jest sprzętem stawiającym na wydajność, lecz jakość oferowanych zdjęć oraz filmów. A przypomnę, że smartfon na również rejestrować obraz w 3D, więc wolniejszy procesor może nie być tak wielkim problemem.

Ale o tym przekonamy się dopiero wówczas, gdy produkt pojawi się w sprzedaży już za kilka tygodni, a kosztować ma około 1200 dolarów.

RED Hydrogen One

Źródło: Pocketnow.com

You may also like...