Xiaomi prezentuje najtańszy soundbar na rynku

Xiaomi to nie tylko smartfony, ale też sprzęt RTV. Chińska firma wprowadza do sprzedaży Redmi TV Soundbar, będący jednym najtańszych tego typu sprzętów dostępnych na rynku.

Xiaomi które swą działalność rozpoczynało od produkcji smartfonów, już dawno przestało ograniczać się tylko do jednego sektora rynku. Im większa różnorodność produktów, tym większe może zapewnić zyski.

Chińska firma ma w swej ofercie wiele różnych urządzeń, począwszy od słuchawek, poprzez oczyszczacze powietrza, telewizory, a kończąc na lodówkach.

Najnowszym produktem w jej asortymencie jest Redmi TV Soundbar, czyli głośnik do kina domowego sprzedawany pod szyldem marki Redmi. Sprzęt ma na wyposażeniu dwa szerokopasmowe przetworniki 45 x 80 mm o łącznej mocy 30 W. Producent zadbał również o kanał dźwiękowy dla wzmocnienia tonów niskich.

Redmi TV Soundbar

Głośnik możemy połączyć z telewizorem możemy na dwa sposoby. Pierwszy z nich jest dla tradycjonalistów i wymaga zastosowania przewodów do złącz S/PDIF oraz AUX. Drugi natomiast jest bezprzewodowy wykorzystuje Bluetooth 5.0, a polubią go przede wszystkim esteci, gdyż pozwala uniknąć wiszących kabli.

Redmi TV Soundbar

Sounbar ma wymiary 78 x 6,4 x 6,3 cm i waży zaledwie 1,5 kg, więc nie zajmuje wiele miejsca i świetnie komponuje się z telewwizorem. Głośnik o minimalistycznej stylistyce pomalowano na matową czerń, a także wyposażono w specjalne zaczepy umożliwiające jego montaż na ścianie.

Redmi TV Soundbar

Największym atutem Redmi TV Soundbar jest niewątpliwie jego cena. Trudno w to uwierzyć, ale produkt można kupić na rynku chińskim za 199 juanów, czyli w przeliczeniu za około 116 zł. Oczywiście to cena w Państwie Środka i gdy trafi do zachodnich sklepów, zapewne będzie nieco droższy.

Źródło

You may also like...