Remake Resident Evil 2 z maszyną do pisania

Capcom zapowiedział specjalną edycję gry Resident Evil 2 Remake. Zestaw kosztować ma 900 dolarów i zaoferuje graczom mechaniczną klawiaturę nawiązującą wyglądem kultowej maszyny do pisania.

Fani serii Resident Evil doskonale znają ikoniczną maszynę do pisania Lexington, na której zapisywane są save’y. Wkrótce będą mogli taką maszynę zakupić, gdyż będzie ona częścią zestawu jaki Capcom niebawem wprowadzi do sprzedaży.

Producent szykuje bowiem specjalną wersję remake’u gry Resident Evil 2. Na japońskim rynku będzie ona oferowana pod szyldem Biohazard RE: 2 Z Version Premium Edition i oprócz egzemplarza gry, zaoferuje swemu nabywcy wiele ciekawych gadżetów. Oczywiście w pakiecie będzie zwyczajowo figurka. W tym wypadku jest to 12-calowa statuetka Leona Kennedy’ego, a także soundtrack na CD, przepustka dla DLC, artbook i kilka innych gadżetów.

Najciekawszym elementem zestawu jest jednak mechaniczna klawiatura stylizowana na maszynę do pisania Lexington, znaną z gry. Pod wzornictwem w stylu retro ukrywa się jednak współczesna technologia. Sprzęt funkcjonuje w oparciu o przełączniki Cherry Blue i jest klawiaturą bezprzewodową. Producent deklaruje, że na jednym ładowaniu działać ma do siedmiu dni. Ciekawostką jest wajcha, którą w tradycyjnej maszynie przesuwa się stronę do lewej krawędzi. Nie jest to tylko element ozdobny, gdyż funkcjonuje jako dodatkowy Enter. Natomiast pokrętło do przesuwania papieru, umożliwia scrollowanie dokumentów oraz internetowych stron.

Klawiatura jest kompatybilna z Windowsem, MacOS, iOS oraz Androidem i będzie ją można kupić oddzielnie w cenie 675 dolarów. Jeśli natomiast zechcemy zakupić cały zestaw, to trzeba będzie wydać aż 900 dolarów. Standardowa edycja kolekcjonerska gry, pozbawiona jednak klawiatury, kosztować ma 240 dolarów.

Tytuł na sklepowe półki trafi już 25 stycznia i będzie dostępny na PC, PS4 oraz Xboxa One.

Resident Evil 2

Resident Evil 2

Resident Evil 2

Resident Evil 2

Źródło: E-capcom.com

You may also like...