Restartem ekranizacji Tomb Raidera zajmie się scenarzystka Buffy

Kilka miesięcy temu na rynku pojawił się restart gry Tomb Raider, który co prawda sprzedawał się nieźle, jednak nie został przez wydawcę uznamy za kasowy hit. Mimo to, premiera gry pchnęła producentów gier do restartu ekranizacji gry.

Dwie części ekranizacji kultowej gry wideo, w których zagrała Angelina Jolie, były wyjątkowo denne i niezbyt podobały się fanom serii. Jednak jej wydany niedawno restart jest świetną okazją do zrestartowania również samej ekranizacji i tym razem zrobienia jej dokładnie taką jaka powinna być, a więc na pewno nie bajeczką dla 5-latków, lecz takim filmem jakim jest gra, a więc mrocznym, dynamicznym i pełnym brutalnych scen.

Taka właśnie adaptacja jest w planach i zaczyna powoli nabierać kształtu. Jak donosi Variety, o napisanie scenariusza do nowego filmu została poproszona Marti Noxon, kobieta, która wspólnie z Jossem Whedonem, tworzyła scenariusz do popularnego serialu Buffy the Vampire Slayer i po trzecim sezonie praktycznie wzięła go na swe barki, po tym jak Whedon odszedł do serialu Angel. Na jej koncie znajduje się też scenariusz do filmu Jestem Numerem Cztery.

Ekranizacją restartu Tomb Raidera zajmuje się wytwórnia GK Films, która będzie ściśle współpracować z Crystal Dynamics, studiem odpowiedzialnym za nowe przygody Lary Croft.

Ciekawe jak Noxon sobie poradzi z tym zadaniem. Co prawda gorszej już być nie może, ale kobieta ma doświadczenie, więc nie powinno być tak źle.

Źródło: Variety.com

You may also like...