Rodzice porzucili 2-latka by grać w Pokemon GO

Wydana na smartfony gra Pokemon GO to obecnie najpopularniejsza produkcja mobilna, która przyciąga do siebie miliony osób. Niestety nie wszystkie są normalne, czego przykładem jest pewna para z Arizony, która porzuciła 2-letnie dziecko, by łapać Pokemony.

Uzależnienie od gier wideo może nieć katastrofalne skutki i prowadzić do izolacji gracza, rozbicia małżeństwa lub nawet śmieci. Często dochodzi też do zaniedbywania własnych dzieci jak w przypadku pewnej pary Amerykanów.Pewna para zostawiła w domu bez żadnej opieki swe 2-letnie dziecko i poszła chwytać Pokemony w najpopularniejszej obecnie grze mobilnej Pokemon GO. Rodzice zostawili dziecko przed domem w 35 stopniowym upale, ubrane jedynie w pieluchę oraz koszulkę. Na szczęście życie maluchowi uratował sąsiad, który powiadomił biuro szeryfa. Gdy policjanci znaleźli numer telefonu do ojca, by powiadomić go o porzuconym dziecku, ten nie wydawał się tym faktem zainteresowany i rozłączył się.

Oczywiście amatorzy gry zostali aresztowani i zapewne postawione zostaną im zarzuty narażenia życia syna. Opieka społeczna zajęła się natomiast dzieckiem.

Źródło: Huffingtonpost.comYou may also like...