Roomba zabierze nas do piekła. Odkurzacz przeniesie nasze mieszkanie do gry Doom

Rich Whitehouse pokazał nietypowe zastosowanie odkurzacza Roomba. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu, pomoże nam stworzyć własną mapę do kultowej gry Doom.

Zrobotyzowane odkurzacze takie jak Roomba coraz częściej wyręczają nas w sprzątaniu mieszkania. Okazuje się jednak, że tego typu urządzenia można wykorzystać także w zupełnie inny sposób. I to taki, którego w żaden sposób nie przewidzieli jego projektanci. Odkurzacz może nam bowiem posłużyć do stworzenia własnej mapy do popularnej gry Doom.

Umożliwia to projekt o nazwie DOOMBA, opracowany przez Richa Whitehouse’a. Wynalazca opracował bowiem specjalny program wykorzystujący obecną w odkurzaczu funkcję mapowania pomieszczeń. Wspomniana opcja pozwala odkurzaczowi wykonać mapę naszego pokoju, aby ułatwić mu pracę i umożliwić opracowanie najbardziej efektywnej trasy sprzątania.

Whitehouse umożliwił wykorzystanie zebranych danych oraz wizualizację ich na różne sposoby. Stworzone przez niego narzędzie o nazwie Neosis, pozwala więc przenieść mapę naszego pomieszczenia bezpośrednio do Dooma. Innymi słowy, nasze mieszkanie zostanie zmienione w jeden z poziomów gry. Oczywiście plan pomieszczeń możemy dodatkowo spersonalizować, wyposażając w różnego rodzaju przeciwników, bronie oraz przedmioty do wykorzystania. Możliwe jest także wybranie własnych tekstur, które znajdą się na ścianach.

Projekt DOOMBA współpracuje na razie tylko z modelem Roomba 980, a przynajmniej z tym odkurzaczem projektant go testował. Oczywiście nie można wykluczyć, że projekt działa też z innymi modelami, ale uzyskanie podobnych efektów może być wówczas utrudnione.

Jeśli jednak posiadacie taki odkurzacz i chcieliście wypróbować narzędzie, to znajdziecie je bezpośrednio na stronie programisty. Tam też znajduje się instrukcja pozwalająca je w pełni wykorzystać.

Roomba

Źródło: Richwhitehouse.com

You may also like...