Rosyjski mistrz origami tworzy repliki znanych budowli

Zazwyczaj do tworzenia replik znanych budowli używa się klocków Lego. Jednak pewien Rosjanin najwyraźniej nie miał ich pod ręką, za to ma sporą ilość kolorowego papieru, z którego tworzy origami.

Sergey Tarasov, to skromny nauczyciel w małej wiosce w rosyjskim Krasnoyarsku. W dzień uczy w szkole, zaś po godzinach poświęca czas swej wielkiej pasji, jaką jest japońska sztuka origami. Przez lata treningów, stał się w niej tak biegły, że jego umiejętności daleko wykraczają poza zdolności Japończyków.

Tarasov poświęcił się tworzeniu z papieru replik znanych budowli i osiągnął w tym poziom mistrzowski. Nie przesadzam, wystarczy spojrzeć na poniższe zdjęcia. Widać na nich m.in. replikę katedry Św. Bazyla, na którą zużył 60,000 skrawków papieru, a której budowa zajęła mu okrągły rok! A dbałość o detale jest wręcz niesamowita. Mury, dachy, drzwi i okna. To wszystko powstało z papieru.

Na razie mistrz wykonał dwie repliki, ale naturalnie nie zamierza na tym poprzestać. W planach ma stworzenie replik Kremla oraz Placu Czerwonego. Niestety zajmie mu to zapewne kolejny rok, więc szybko ich nie ujrzymy.

origami

origami

origami

origami

origami

Źródło: Yukawanet.com

You may also like...