Rurki cieplne schłodzą Samsunga Galaxy S7

Azjatyckie źródła donoszą, że Samsung w celu uniknięcia ewentualnych problemów z przegrzewaniem się swego najnowszego flagowca Galaxy S7, może w nim zastosować rurki cieplne, które zapewnią efektywniejsze chłodzenie procesora.

Nowoczesne smartfony mają coraz mocniejsze procesory, tymczasem ich producenci dążą do redukcji grubości sprzętu. Pojawiają się więc problemy z odprowadzaniem ciepła, którego pojawia się szczególnie dużo podczas pracy pod obciążeniem. Coraz więcej firm stosuje więc rurki cieplne, doskonale znane posiadaczom pecetów i taki system zamierza też zastosować Samsung w swym najnowszym modelu Galaxy S7.

Kolejny flagowiec koreańskiego giganta będzie posiadał procesor Snapdragon 820, który podobnie jak Snapdragon 810, również ma poważne problemy z nadmiernym przegrzewaniem się. Samsung tym razem nie zamierza jednak rezygnować z procesora Qualcomma, więc musi opracować system, który poradzi sobie z nadmiarem ciepła. Źródła sugerują, że koncern może zdecydować się na ciepłowody. Inżynierowie firmy ponoć już eksperymentują z różnymi rodzajami rurek cieplnych i pod koniec roku zdecydują, czy wprowadzą je do użytku, czy też opracowana zostanie jakaś inna metoda rozpraszania ciepła.

Zobacz najlepsze smartfony

Dodam, że Galaxy S7 nie byłby pierwszym smartfonem z ciepłowodami. Podobne rozwiązanie wykorzystuje Sony Xperia Z5 Premium, Xiaomi Mi Note Pro oraz OnePlus 2.

Źródło: Gforgames.com

You may also like...