Samsung ocalony przed zakazem sprzedaży produktów w USA

Apple odniosło częściowy sukces w walce ze swym największym rywalem Samsugiem. Oczywiście chodzi o sukces w sądzie, bo na rynku kalifornijski koncern nie ma większych szans.

Kilka miesięcy temu Apple pozwało Samsunga przed amerykańskim sądem, zarzucając Koreańczykom, że skopiowali wzornictwo oraz interfejs użytkownika z pierwszego iPhona.W każdym razie latem bieżącego roku sąd w San Francisco uznał roszczenia Apple nakazując konkurencji zapłatę 1 miliarda dolarów odszkodowania. Samsung się rzecz jasna odwołał i kilka dni temu miała miejsce kolejna rozprawa, na której kalifornijska firma miała nadzieję uzyskać również zakaz sprzedaży produktów konkurencji na rynku amerykańskim.

Na szczęście dla Samsuga sędzia Lucy Koh, stwierdziła brak wystarczających dowodów na to, że koreański koncern skopiował wzornictwo Apple i tym samym wprowadzał konsumentów w błąd odnośnie producenta sprzętu (mówiąc po naszemu, nikt nie pomyśli, że ktoś chcąc kupić sprzęt Apple, pomyli się i weźmie produkt Samsunga).

Zakaz sprzedaży został więc odrzucony, jednak mimo to Samsung nadal musi zapłacić Apple miliard dolarów odszkodowania. Rzecz jasna Koreańczycy nie zamierzają się poddać i będą starali się zmniejszyć tę drastycznie wielką kwotę.

Źródło: Patentlyo.com

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *