Samsung ma pomysł na bezramkowy smartfon

Samsung ma ciekawy pomysł na całkowite bezramkowy smartfon. W tym celu koreański koncern chce zastosować boczny notch, którym ukryłby przyciski głośności i włącznik.

Wiele firm pragnących instalować w swych smartfonach większe ekrany bez zwiększania rozmiarów sprzętu, musiało sięgnąć po notcha. Nie miały innego wyjścia, gdyż musiały gdzieś umieścić przednią kamerę i sensory. Wcięcie nie podoba się jednak użytkownikom, więc niektóre firmy sięgają po inne pomysły celem ukrycia notcha, jak kamery wysuwane z obudowy.

Bez względu jednak na stosowane rozwiązania, notch był do tej pory obecny tylko w górnej części wyświetlacza. Samsung chce go jednak umieścić na bocznej krawędzi, a sugeruje to kolejny patent koreańskiego giganta. Patent nie jest najnowszy, gdyż wniosek pochodzi z lutego ubiegłego roku, ale dopiero teraz został ujawniony publicznie.

Pomysł opracowano dla urządzeń z wyświetlaczami zachodzącymi na krawędzie obudowy, zaś notch w takim wypadku miałby nieco inne przeznaczenie. Standardowo umieszcza się w nim przednią kamerę, lecz w pomyśle Samsunga, służby do umieszczenia przycisków włącznika, głośności itp. Dzięki temu, wyświetlacz mógłby zachodzić znacznie dalej na krawędź telefonu, co pozwoliłoby całkowicie wyeliminować ramki otaczające ekran. Tym samym producent znacznie zwiększyłby proporcje wyświetlacza do powierzchni przedniego panelu.

Koncepcja ma jednak kilka wad. Po pierwsze taki wyświetlacz byłoby bardzo trudno wyprodukować, co znacznie podniosłoby jego koszty. Po drugie bezramkowy smartfon nie byłby zbyt wygodny w obsłudze, gdyż trzymałoby się go za wyświetlacz.

Pamiętajmy jednak, że to tylko patent i nie wiemy czy Samsung kiedykolwiek zdecyduje się zrealizować taki pomysł.

bezramkowy smartfon

bezramkowy smartfon

bezramkowy smartfon

bezramkowy smartfon

bezramkowy smartfon

bezramkowy smartfon

Źródło: Galaxyclub.nl

You may also like...