Samsung dostarcza dronami zamówione smartfony i smartwatche

Samsung testuje nowy sposób dystrybucji swych produktów. Smartfony oraz smartwatche koreańskiej marki zamówione przez irlandzkich klientów, docierają do nich dronami.

W dobie pandemii zakupy bezkontaktowe znacznie zyskały na popularności. Wiele osób obawia się chodzić do fizycznych sklepów, ze względu na ryzyko zakażenia, dlatego coraz częściej wybierają zakupy w sieci z dostawą do domu. Słabym ogniwem tego pomysłu może być jednak kurier, który przecież również może być zakażony.

Samsung ma jednak pomysł na to, jak całkowicie wyeliminować takie zagrożenie. Firma do dostarczania swych produktów planuje wykorzystywać drony, co uczyni ten proces nie tylko szybszym, ale również znacznie bezpieczniejszym dla konsumenta.

Brytyjski oddział Samsunga nawiązał współpracę z firmą Manna Drone Delivery. Wspólnie z nią, w ramach programu pilotażowego w ten sposób dostarcza swe produkty w Irlandii. W projekcie wykorzystuje się specjalne bezzałogowce zaprojektowane do transportu powietrznego. Maszyny mogą poruszać się na wysokości 80 m i rozpędzać się do prędkości 60 km/h.

Samsung

Teoretycznie przy odpowiedniej pogodzie, taki dron pozwoliłby skrócić czas dostawy do zaledwie 3 minut. W praktyce jest oczywiście nieco dłuższy, gdyż uzależniony jest od kilku czynników, w tym odległości konsumenta od centrum dystrybucji.

Na ten moment Samsung dostarcza dronami tylko określone rodzaje swych produktów. Są to smartfony Galaxy A, Galaxy S, tablety Galaxy Tab S, smartwatch Galaxy Watch 3 i słuchawki Galaxy Buds Pro. Oferta ma też ograniczenia terytorialnie i mogą z niej korzystać jedynie mieszkańcy irlandzkiego miasta Oranmore.

Samsung

Jeśli eksperyment zakończy się sukcesem, wówczas koreańska marka będzie w ten sposób dostarczała swe produkty w całym kraju. Nie wiadomo jednak na razie kiedy miałoby to nastąpić.

Źródło

You may also like...