Samsung pokazał panel OLED o jasności 2000 nitów

Na targach CES 2023 Samsung Display zaprezentował najnowszy panel OLED przeznaczony do smartfonów z Androidem. Jego jasność wynosi aż 2000 nitów i jest certyfikowana przez UL Solutions.

Producenci smartfonów walczą ze sobą na różnych polach, takich jak moc ładowarek, czy też megapiksele aparatów. Ostatnio jednak rozpoczęli batalię na zupełnie nowym polu, mianowicie jasności montowanych w sprzęcie ekranów. Nie jest bowiem tajemnicą, że im większą jasność oferuje panel, tym lepszą czytelność obrazu zapewnia. I nie chodzi tu tylko o użytkowanie telefonu w słoneczny dzień, ale też oglądanie filmów w HDR, gdzie duża jasność ma kluczowe znaczenie.

Liderem tej rywalizacji zostało niedawno Apple. Amerykańska firma w modelu iPhone 14 Pro Max zastosowała panel LTPO Super Retina XDR OLED o jasności 2000 nitów, dostarczony przez Samsunga. Koreański opracował jednak zupełnie nową matrycę, która oferuje podobne parametry. Samsung Display podczas targów CES zaprezentowało panel UDR o jasności 2000 nitów, certyfikowanej przez UL Solutions.

Producent zapewnia, że nowy panel UDR (Ultra Dynamic Range) gwarantuje bardziej realistyczny obraz o bogatszych kolorach, które będą szczególnie widoczne w zastosowaniach zewnętrznych. Musimy naturalnie pamiętać, że im większa jasność ekranu, tym wyższe jest zużycie energii, a tym samym krótszy czas działania sprzętu. Samsung Display zapewnia jednak, że poprawił jasność wyświetlacza przy jednoczesnym zachowaniu efektywności zużycia energii i materiału organicznego.

Koreańska marka nie zdradziła na razie w jakich modelach smartfonów znajdzie się nowy ekran. Nie można jednak wykluczyć, że dostanie go nadchodząca seria Galaxy S23, która zadebiutuje prawdopodobnie już 1 lutego. Takie wyposażenie zapewni jej dodatkową przewagę nad rywalami.

OLED
Źródło: Samsung Display

Źródło

You may also like...