Budżetowy Samsung Galaxy A14 5G debiutuje w Europie

Samsung zaprezentował na CES 2023 budżetowy model Galaxy A14 5G. Smartfon ma na swym wyposażeniu 6,6″ ekran Full HD, procesory MediaTek lub Exynos oraz 4 lub 6 GB pamięci RAM.

Samsung nieźle radzi sobie w sektorze smartfonów ze średniej półki, ale nie zaniedbuje także sektora urządzeń budżetowych. Podczas targów CES 2023 firma zaprezentowała na swym stoisku podstawowy smartfon Galaxy A14 5G, adresowany do klientów o mało wygórowanych wymaganiach.

Telefon jest następcą modelu Galaxy A13 5G. Nieznacznie różni się od niego wyposażeniem, takim jak ekran, który w tym modelu jest odrobinę większy. Poprzednik miał bowiem 6,5-calowy panel Full HD, aczkolwiek w wersji 4G znajdował się 6,6″ panel. Nowy model wyposażono w 6,6″ wyświetlacz Full HD z 90 Hz odświeżaniem obrazu.

W zależności od tego, czy jest to wariant na USA czy Europę, pod maską pracuje MediaTek Dimensity 700 lub Exynos 1330. Pierwszy taktowany jest zegarem 2,2 GHz, natomiast drugi 2,4 GHz. SoC współpracuje z 4 GB lub 6 GB RAM oraz 64 lub 128 GB pamięci użytkowej.

Do dyspozycji użytkownika oddano również potrójny aparat tylny z 50 MP sensorem głównym. Towarzyszą mu dwa 2 MP czujniki głębi i oraz służące do zdjęć makro. Obsługuje HDR i nagrywa wideo w jakości 1080p/30 fps. Natomiast z przodu znajduje się 13 MP aparat do selfie i rozmów wideo, również nagrywający filmy w takiej samej rozdzielczości.

W sprzęcie znajdziemy także gniazdo słuchawkowe, czytnik odcisków palców, zaś jego 5000 mAh bateria współpracuje z 15 W ładowarką. Model ten dostaniemy w kolorze czarnym, zielonym, ciemnoczerwonym oraz srebrnym, a w Europie trzeba za niego zapłacić 229 euro. Można go już nabyć m.in. w Hiszpanii, natomiast w Stanach Zjednoczonych wyceniono go na 199 dolarów.

Gdybyście chcieli sprawdzić ceny innych smartfonów dostępnych w polskich sklepach, to zapraszam na tę stronę. #reklama

Galaxy A14 5G
Źródło: Samsung

Źródło

You may also like...