Samsung Galaxy A73 5G zaskoczy nas aparatami; smartfon dostanie 108 MP sensor

Samsung Galaxy A73 5G odkrywa przed nami kolejne szczegóły specyfikacji. Najnowsze doniesienia mówią o obecności 108 MP aparatu z optyczną stabilizacją obrazu.

Wygląda na to, że nadchodzący Galaxy A73 5G może być jednym z najciekawszych produktów Samsunga, które w tym roku pojawią się na rynku. Od kilku tygodni przecieki donoszą nam o kolejnych szczegółach technicznych, które sugerują iż będzie to sprzęt warty naszej uwagi.

Parę tygodniu temu informowałem o benchmarkach wskazujących na dużą wydajność nowego modelu, który dostanie procesor Snapdragon 778G SoC z 8 GB RAM. Najnowsze doniesienia dotyczą natomiast specyfikacji tylnego aparatu, która będzie niezwykle interesująca.

Galaxy A73 5G dostanie 108 MP aparat tylny

Źródła twierdzą bowiem, że smartfon otrzyma 108 MP sensor obrazu, który dotychczas był zarezerwowany tylko dla topowych modeli Samsunga. Taki aparat mamy m.in., w modelu Galaxy S20 Ultra, dostępnym w tych sklepach. Teraz jednak pojawi się również w smartfonie ze średniej półki. Raczej nie będzie to jednak ten sam czujnik obrazu co we flagowcu, lecz prawdopodobnie jego zmodyfikowana wersja.

Galaxy A73 5G

Oprócz głównego 108 MP sensora, aparat będzie miał 12 MP czujnik szerokokątny i dwa 5 MP czujniki do zdjęć makro oraz głębi obrazu. Do wykonywania selfie i połączeń wideo, posłuży natomiast 32 MP aparat umieszczony z przodu.

Galaxy A73 otrzyma również 6,7″ ekran z matrycą OLED Infinity-O o rozdzielczości Full HD+. Panel będzie też miał 120 Hz odświeżanie obrazu, które w razie potrzeby może spaść do zaledwie 1 Hz. Z ekranem ma być także zintegrowany czytnik odcisków palców.

Smartfon zaoferuje także 128 GB lub 256 GB pamięci użytkowej, możliwością dołożenia kolejnego 1 TB za pomocą karty micro SD. Bateria o pojemności 5000 mAh ma wspierać 25 W system ładowania. Natomiast certyfikat IP67 zapewni sprzętowi ochronę przed wilgocią i kurzem. Funkcjonalność zagwarantuje natomiast Android 12 z nakładką One UI 4.1.

Kiedy możemy spodziewać się premiery Galaxy A73 5G? Samsung twierdzi, że na niektórych rynkach smartfon pojawi się w sprzedaży już 22 kwietnia. Oficjalnej ceny jeszcze nie znamy, ale mówi się iż może kosztować około 450-500 dolarów.

Galaxy A73 5G

Źródło

You may also like...