Samsung Galaxy J3 z trybem dla motocyklisty

Modele z rodziny Galaxy J stały się bardzo popularnym sprzętem wśród osób potrzebujących tanich smartfonów o przyzwoitej funkcjonalności, dlatego Samsung wprowadza do sprzedaży nowe ich generacje.

Modele Galaxy J5 i Galaxy J7 już zadebiutowały w Chinach, a tymczasem w Indiach debiutuje najtańszy modele z tej rodziny, mianowicie Galaxy J3. Smartfon posiada 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 720p, 1,5 GHz czterordzeniowy procesor, a także 1,5 GB RAM oraz 8 GB pamięci użytkowej. Jego kamery mają matryce 8 i 5 Mpix, a nad zarządzaniem całością czuwa Android 5.1 Lollipop.Ciekawostką jest funkcja S Bike, w którą Galaxy J3 został wyposażony. Jest to opcja przeznaczona dla posiadaczy motocykli. Wystarczy tylko połączyć chip NFC znajdujący się w smartfonie, ze znacznikiem NFC umieszczanym na obudowie jednośladu.

Zobacz tanie smartfony z Androidem

Gdy funkcja zostanie uruchomiona, wówczas w czasie jazdy będzie blokować wszystkie powiadomienia, wiadomości oraz połączenia, by nie rozpraszać kierowcy. Osoba, która zechce się z nami w tym czasie połączyć, zostanie powitana wiadomością informującą o tym, że akurat jedziemy i nie możemy teraz odebrać telefonu. Funkcja z pewnością poprawi bezpieczeństwo motocyklistów, choć pewnie wielu z nich i tak będzie wolało kupić zwykłą słuchawkę z bluetooth.

Źródło: Gsmarena.comYou may also like...