Samsung wydłuża wsparcie popularnego smartfona o kolejny rok

Samsung wydłuża o rok wsparcie wsparcie flagowej serii Galaxy S20. Urządzenie nie będzie już jednak dostawało poprawek bezpieczeństwa co miesiąc, lecz co trzy miesiące.

Seria Galaxy S20 pojawiła się na rynku w marcu 2020 roku, a więc od premiery minęły już ponad 4 lata co oznacza, że producent teoretycznie powinien zakończyć wsparcie dla tego modelu. Południowokoreańska marka postąpiła inaczej i ogłosiła właśnie, że wydłuża wsparcie tego modelu o rok. Wiąże się to jednak ze zmniejszeniem częstotliwości dostarczania aktualizacji. Nie będą już pojawiały się co miesiąc jak miało to miejsce dotychczas, lecz co kwartał.

Niestety będą to wyłącznie poprawki bezpieczeństwa, zawierające łatki do przeróżnych luk mogących stwarzać zagrożenie cyberatakami. Użytkownicy nie mogą już natomiast liczyć na żadne nowe funkcje Androida.

Samsung będzie wspierał tę serię jeszcze przez jakiś czas. Właściciele tych smartfonów powinni jednak przygotować się na to, że niebawem nowe aktualizacje przestaną przychodzić. Z biegiem czasu, ochrona telefonów przed zagrożeniami z sieci, stanie się więc coraz słabsza.

Dodam jeszcze, że na kwartalne aktualizacje przeszły tylko modele Galaxy S20, S20+ oraz S20 Ultra. Natomiast w przypadku Galaxy S20 FE, nadal obowiązuje comiesięczny cykl dystrybucji poprawek. Na ten moment nie wiadomo jednak jak długo to potrwa.

Znacznie lepiej pod względem aktualizacji wypada seria Galaxy S24. Najnowsza generacja flagowca ma bowiem zagwarantowane siedem lat aktualizacji systemu operacyjnego oraz poprawek bezpieczeństwa. Natomiast w przypadku wybranych urządzeń w wersji Enterprise, jest to osiem lat.

Galaxy S20
Źródło: Samsung

You may also like...