Samsung Galaxy S22 może nie dostać 200MP aparatu

Według najnowszych przecieków, Galaxy S22 może nie otrzymać najnowszego 200 MP sensora ISOCELL. Zamiast tego flagowiec otrzyma trzecią generację czujnika ISOCELL HM3.

Od pewnego czasu w sieci krążą plotki sugerujące, iż przyszłorocznej wersji flagowca z rodziny Galaxy S, Samsung chciałby znacznie usprawnić aparat. Według przecieków koreańska marka miałaby zainstalować w nim 200MP sensor ISOCELL opracowany w swych laboratoriach, we współpracy z Xiaomi.

Byłby to bez wątpienia spory skok w porównaniu do obecnego modelu Galaxy S21, który posiada 108 MP sensor ISOCELL HM3. Taki czujnik mógłby podmieść jakość zdjęć wykonywanych nowym smartfonem, co bardzo spodobałoby się fanom fotografii.

Tak się jednak nie stanie, gdyż według Ice Universe, Samsung nie planuje instalacji w nowym flagowcu tego czujnika. Źródło twierdzi, że informacja jest niemal 100 procentowo pewna, więc nie należy się go spodziewać w Galaxy S22. Koreańska marka zamiast tego zainstaluje w smartfonie nieco zmodernizowaną wersję trzeciej generacji sensora ISOCELL HM3.

Ta wiadomość może rozczarować fanów koreańskiej marki. Tym bardziej że, w DxOMark produkty Samsunga zdeklasowały urządzenia takich firm jak Huawei, Xiaomi, Oppo, Vivo czy Apple. Innymi słowy urządzenia rywali wykonują znacznie lepsze zdjęcia, więc producentowi powinno zależeć na tym, by dogonić konkurencję. 200 MP sensor mógłby w tym bardzo pomóc.

Niewykluczone, że nowy czujnik wykorzysta Xiaomi, które według przecieków chciałoby jeszcze w tym roku wyposażyć w niego swe smartfony.

Galaxy S22

Źródło

You may also like...