Samsung Galaxy S4 z 4,99-calowym wyświetlaczem Full HD?

Samsung podczas CES 2013 zaprezentował kilka swych nowych wyświetlaczy do smartfonów i potwierdził, że pracuje nad modelem AMOLED z matrycą Full HD. Czy to możliwe, że właśnie taki zostanie zainstalowany w Galaxy S4?

Podczas targów koreański konglomerat zaprezentował harmonogram premier poszczególnych modeli wyświetlaczy. Wśród kilku propozycji dało się zauważyć model AMOLED Full HD o przekątnej 4,99-cala i gęstości pikseli na poziomie 440 PPI, który ma się pojawić na rynku w pierwszym kwartale bieżącego roku. Media od razu zaczęły spekulować, że ten właśnie ekran może zostać wykorzystany w Galaxy S4.

Jest to całkiem prawdopodobne, szczególnie że konkurencja w swych flagowych smartfonach oferuje bardzo podobne ekrany. Na przykład HTC w Droid DNA zainstalowało 5″ ekran Full HD 440 PPI. Z kolei oferowanym przez Sony Xperia Z również jest 5-calowy wyświetlacz Full HD 443 PPI.

Jeśli Samsung chce rywalizować z takimi konkurentami, musiałby zaoferować smartfona z ekranem o zbliżonych parametrach. Oczywiście to tylko spekulacje i na dobrą sprawę nie mamy pewności na jaki wyświetlacz zdecyduje się gigant rynku elektronik użytkowej.

Źródło: Sammobile.com

You may also like...