Samsung Galaxy S4 z technologią śledzenia oczu?

Za kilka dni Samung oficjalnie zaprezentuje światu swój najnowszy model smartfona z rodziny Galaxy S. Ciągle pojawiają się jednak nowe plotki, dotyczące jego ewentualnego wyposażenia.

Według New York Times, Galaxy S IV zostanie wyposażony w niezwykłą funkcję oprogramowania, której zadaniem będzie śledzenie oczu i głowy użytkownika. Ponoć stanie się to funkcją zintegrowaną przede wszystkim z czytaniem tekstu. Jeśli telefon wykryje, że nasz wzrok zbliża się do końca strony, automatycznie przewinie do następnej.

To oczywiście tylko spekulacje, bo szczegółów dotyczących wykorzystania technologii brak. Ale z tych pierwszych doniesień można wywnioskować, że chodzi o zwykłe oprogramowanie do rozpoznawania oczu użytkownika, współpracujące z przednią kamerą.

Rzeczywiście coś takiego może się znaleźć w nowym telefonie. Tym bardziej, że jakiś czas temu Samsung opatentował w USA i Europie technologię o nazwie Samsung Eye Scroll, opisywaną jako “oprogramowanie do określania pozycji gałki ocznej oraz przewijania ekranów w urządzeniach mobilnych, tabletach, kamerach cyfrowych itp.”

Póki co trudno stwierdzić na ile taka technologia byłaby użyteczna i czy nie sprawiałaby dodatkowych problemów. W końcu jeśli przypadkiem spojrzymy na dół strony, chcąc np. sprawdzić jej numer, oprogramowanie może to uznać za potrzebę przestawienia się na kolejną stronę.

Źródło: Nytimes.com

You may also like...