Samsung Galaxy S7 Active nie jest wodoszczelny

Wprowadzony w ubiegłym miesiącu do sprzedaży Galaxy S7 Active jest smartfonem dla ludzi aktywnych i dzięki pokrytej gumą, wodoszczelnej obudowie, nie ulegnie szybko uszkodzeniu. Problem w tym, że smartfon wcale nie jest wodoszczelny co potwierdza test strony Consumer Reports.

Samsung zaliczył poważną wpadkę ze swym najnowszym smartfonem, jakim jest Galaxy S7 Active, który kilka tygodni temu został wprowadzony do sprzedaży. Okazuje się bowiem, że obietnice producenta nie zostały tu do końca spełnione.Galaxy S7 Active wydaje się być ciekawą alternatywą dla standardowego modelu. Ma niemal taką samą specyfikację, plus większą baterię. Dodatkowo posiada obudowę z certyfikatem IP68 zapewniającą odporność na pył, a także wodoszczelność i według oznaczeń certyfikatu powinien wytrzymać do 30 minut na głębokości 150 cm.

Niestety nie wytrzymuje. Dziennik Consumer Reports przeprowadził bowiem test konsumencki tego modelu z którego wynika, że lepiej nie wrzucać go wody, chyba że chcecie się go pozbyć. Redaktorzy magazynu twierdzą bowiem, że po 30 minutach w wodzie, ekran smartfona zaczął migotać różnymi kolorami i przestał reagować na dotyk, zaś z przedniej i tylnej kamery zaczęły wydobywać się niewielkie pęcherzyki powietrza, co jest ewidentnym dowodem na przeciek.

Samsung od razu wydał oświadczenie, że być może testowany był uszkodzony egzemplarz i stąd taki wynik. Consumer Reports jest jednak bardzo poważnym magazynem konsumenckim i nie może sobie pozwolić na nierzetelne badanie, dlatego kupił w sklepie dwa różne egzemplarze Galaxy S7 Active i oba zawiodły. Po tym jak pierwszy smartfon zaczął przeciekać, drugi egzemplarz poddano takiej samej procedurze testowej. Po wyjęciu go z wody zarejestrowano wilgoć w obu soczewkach kamery oraz w slocie na kartę SIM.

Co ciekawe reklamowane jako wodoszczelne Galaxy S7 oraz Galaxy S7 edge zaliczyły ten sam test, co może oznaczać, że Galaxy S7 Active ma po prostu wadliwą konstrukcję.

Źródło: Consumerreports.orgYou may also like...