Samsung Galaxy S8 jednak z wyświetlaczem 2K

Plotki sugerujące, że Galaxy S8 dostanie wyświetlacz 4K, najwyraźniej okazały się nieprawdziwe. Najnowsze doniesienia wskazują, że nowy flagowiec będzie mieć ekran 2560 x 1440 pikseli, wykonany z nowych materiałów, które zapewnią lepszą jakość obrazu.

Kilka miesięcy temu pojawiły się doniesienia sugerujące, że Samsung planuje wyposażyć swego najnowszego flagowca w ekran o ultra wysokiej rozdzielczości obrazu wynoszącej 4K, którą mamy m.in. w nowoczesnych telewizorach.Nie miałoby to wprawdzie większego sensu, jednak jedna z teorii mówił, że producent chce przygotować smartfona pod przyszłą generację gogli Gear VR i w ten sposób zapewnić lepszą jakość obrazu.

Najnowsze doniesienia mówią jednak, że producent wycofał się jednak z tego pomysłu, co jest akurat dobrą wiadomością. Źródła sugerują, że Galaxy S8 otrzyma wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, który będzie określany mianem 2K. To zupełnie nowy ekran, który będzie zużywał mniej energii i miał dłuższą żywotność. Ma też wyświetlać znacznie więcej, bo aż 11 mln pikseli (dla porównania wyświetlacz z Galaxy S6 Edge ma 7,3 mln pikseli), co pozytywnie wpłynie na jakość obrazu.Najwyraźniej producent zdecydował się na razie porzucić pomysł instalacji ekranów 4K, gdyż obecnie są wciąż zbyt drogie i mogłyby wpłynąć na cenę całego urządzenia. Poza tym takie wyświetlacze potrzebują dużej ilości energii, a to nie wpłynęłoby korzystnie na czas działania smartfona.

Źródło: Sammobile.com

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *